Sporun Cinsel Hayata Faydaları

Spor yalnızca gündelik hayatınızda sizlere sağlığı sunmuyor. Aynı zamanda cinsel hayatınızda da fark yaratmanın önünü açıyor. Fazla kilolarınızdan kurtulun, sadece hayatınızı daha renkli daha canlı hale getirmeyin. Geceleri de bir o kadar canlı olsun. Performans kaygıları ortadan kalksın, kondisyonunuz artsın. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki doğru yapılan spor cinsel hayata ekstrem bir şekilde fayda sağlıyor. Sporun cinsel hayata faydaları ise şu şekildedir:

Kendinize Olan Güveniniz Gelir

Spor yapmayan insanlar çoğu zaman daha hantal, daha yavaştır. Oysa spor yapan insanlar zamanla kendini daha iyi hissetmeye başlar, canlanır, vücudu hareket kazanır. Fit erkekler ve kadınlar kendi vücutları sevdikleri, mutlu oldukları için yatakta performansları daha iyidir. Kendilerine güvenirler; bu sayede arzu dolu geceleri daha sık bir şekilde yaşarlar çünkü kan akışı oldukça hızlıdır.

Cinsel Performansı Artırır

Egzersiz hayat kurtarır diye boşuna söylemiyorlar. Sağlıklı bir hayata geçiş yapmak sizlere her koşulda fayda sağlayacaktır. Uzmanların yaptığı araştırmalara göre haftada 4 – 5 kez egzersiz yapma fırsatı bulan kadınların %88, erkeklerin ise %75 daha iyi cinsel performans gösteriyormuş. İktidarsızlığın önüne geçmekte en doğal formülü keşfedin.

Pozisyon Zenginliği Sağlar

Daha fazla oksijen, daha fazla kan akışı zihni açıyor. Zihin pek çok farklı olguyu bir arada düşenebilyor. Artan kondisyon ile birlikte pozisyon zenginliği de artıyor. Bu sayede daha fazla doyum, daha fazla zevk elde ediyorsunuz. Belki de giremeyeceğiniz, hayalini kurduğunuz birçok pozisyonu bu sayede elde edebilirsiniz.

Orgazm Sayısını Artırır

Düzenli spor, egzersiz kadınlarda vajinal düzenlemenin önünü açıyor. Vajina daha hızlı kasılıyor, daha sık kasılmaya başlıyor. Bu sayede orgazm sayısında artış gözlemleniyor. Yalnızca kadınlara değil erkeklerde cinsellik konusunda spor sağladığı faydalar saymakla bitmez.

Orta ve Üstü Yaşlarda Aktif Kalmanızı Sağlar

Düzenli spor yaparak hayatına geçiren birçok insan 60 yaşından dahi sonra faal durumda kalabiliyor. Kısaca doğru sürekli, düzenli yapılan egzersizin 60 yaşına gelindiğinde dahi cinsel sağlık açısından 30 yaşındaki bir gence denk olduğu belirlenmiştir. Spor ile zinde kalın.